Fototapety Uliczki: pomysły 2017 roku

Artystyczne dekoracje ścienne, które są w stanie zmienić postrzeganie przestrzeni – doskonałe narzędzie do stworzenia stylowego wnętrza w każdym pomieszczeniu. Być może z tego powodu fototapety uliczki (Uwalls), pozostaną zawsze na topie. Zbadaliśmy przewodnie tendencje w świecie designu i przygotowaliśmy ciekawe pomysły, jak stworzyć eleganckie wnętrze z pomocą tematycznych fototapet. Liczymy, że zaprezentowane przez nas obrazy, zainspirują was do tego, aby wcielić w życie nietuzinkowe koncepcje.

fototapety-uliczki-1

Fototapety Uliczki w 3D

Krajobrazy miejskie odtworzone w postaci trójwymiarowych kompozycji, kilka lat temu zyskały ogromną popularność i od tamtego czasu na szeroką skalę wykorzystywane są w różnych wnętrzach. Wśród zalet „fototapety Uliczki” główną jest możliwość optycznego powiększenia przestrzeni, tworząc iluzję obecności. Taki efekt można uzyskać za sprawą specjalne przygotowanej kompozycji: skoncentrowanie się na oddalonych elementach, niestandardowa perspektywa, synoptyczne panoramy.

Freski z tego kierunku nie tylko zatuszują deficyt metrów kwadratowych, ale i nadadzą oryginalnych efektów dowolnej kompozycji. Wśród aktualnych trendów przedstawione są motywy dopasowane na każdy gust – fototapety uliczki z zabytkową architekturą, efektowne postery z widokiem metropolii i alejki miasta nocą. Oprócz wymienionych istnieje cały wachlarz tematycznych kompozycji.

fototapety-uliczki-2

Oryginalne Średniowiecze

Barwne widoki tego trendu zostały wyrażone w postaci „fototapet Uliczki Chorwacja”. Malownicze zdjęcia Zagrzebia, Dubrownika, Splitu, przeniosą nas o kilka wieków wstecz do czasów rycerzy.

Historia architektury Chorwacji odbija się wyraźnie w zabytkach Dubrownika. Miasto- twierdza zyskało ogromny rozgłos na całym świecie po nakręceniu „Gry o tron”. Pałac książęcy, fort Lovrijenac, wieża Minceta — takie zachwycające budowle Starego miasta są w stanie niebanalnie udekorować domową przestrzeń. Wnętrza, w których wystrój będzie wyglądał estetycznie, nie ograniczają się jedynie do historycznych, w designie 2017 roku mile widziane są również zestawienia będące elementami innych kierunków.

fototapety-uliczki-3

Słoneczne Śródziemnomorze

Śródziemnomorskie krajobrazy napełnią atmosferę wnętrza słoneczną energią nadmorskiego miasta. Wśród popularnych – fototapety Uliczki greckie i włoskie. Takie motywy doskonale sprawdzą się w salonie i jadalni. Kolorystyka kompozycji składa się z żywych, nasyconych odcieni, które harmonizują z różnorakimi kolorystycznymi rozwiązaniami. Freski naturalnie wyglądają we wnętrzach powiązanych z tematyką morską, kolonialną i śródziemnomorską.

fototapety-uliczki-4

Romantyzm Starej Europy

Poza trójwymiarowymi freskami, dekoratorzy sugerują, aby udekorować domową przestrzeń nastrojowymi widokami. W tym kierunku popularne są zdjęcia starych europejskich miast i fototapety uliczki francuskie. Takim sposobem można stworzyć romantyczny nastrój i nadać wnętrzu wdzięku i elegancji.

fototapety-uliczki-5

  • do klasycznych i wnętrz vintage rozwiązaniem będą fototapety uliczki paryskie. Niezwykła europejska architektura, wieża Eiffla, uliczne kawiarenki – takie motywy będą ciekawie prezentować się w salonie, jadalni sypialni, restauracji lub w biurze podróży.
  • Fototapety uliczki weneckie podkreślą pompatyczność zabytkowych wnętrz. Rzymski, empire, barok, rokoko – właśnie dla takich stylów idealnie pasują widoki z gotyckimi i barokowymi kompleksami architektonicznymi miasta na wodzie.

Nacisk na szczegóły

Jeszcze jeden niebanalny sposób powiększenia przestrzeni w pomieszczeniu – wykończyć ściany fototapetą w kompozycji, której akcent położony jest na szczegóły. Mogą to być „fototapety Uliczki schody” z kolumnami, łukami, parkami i ogrodami. Zazwyczaj motyw wybierany jest w zależności od wystroju i kolorystyki istniejącego już stylu wnętrza. Na przykład:

  • Fototapety uliczki kawiarenki – będą niezwykłym dopełnieniem salonu i sypialni, stworzą przytulną, domową atmosferę. Wykończenie ściany w podobny sposób będzie dobrym rozwiązaniem zarówno w domowym, jak i publicznym wnętrzu.
  • Barwne fototapety Kamienne uliczki wykonane są w ciepłej kolorystyce i prezentują się świetnie w połączeniu z drewnianymi meblami i naturalnymi materiałami. Takie motywy
    będą odpowiednio wyglądać we wnętrzach urządzonych w stylu starożytnego Rzymu, vintage, romańskim lub antycznym.
  • Jeśli wnętrzu brakuje żywych kolorów, warto pokusić się o Fototapety uliczki z kwiatami. Kolorystyka dekoracji obfituje w rozmaite odcienie, dlatego też nie będzie problemu ze znalezieniem efektownego dodatku do każdego rozwiązania kolorystycznego.
  • Fototapeta Nocne uliczki z latarniami – ciekawa koncepcja designu do salonu, sypialni, kawiarni i restauracji. Takie kompozycje służą do stworzenia tajemniczego i romantycznego klimatu.

Na zakończenie warto dodać, że stylowe wnętrze w 2017 roku stawia na naturalne materiały i głębokie odcienie niebieskiego, zielonego, czerwonego i szarego. Dąży się do uzyskania lakonicznego i komfortowego wystroju i wzrasta znaczenie artystycznego akcentu jako obowiązkowy twórczy element designu.

admin