Fototapety las: 8 pomysłów

Wśród olbrzymiej różnorodności fresków o tematyce przyrodniczej uznaniem cieszą się widoki z wizerunkiem lasu. Praktyka używania „fototapety las” wzięła swój początek od eko-designu, ale z czasem jej potencjał dekoracyjny znacznie wzrósł: obecnie kompozycje te można spotkać nawet w stylach, tak dalekich od przyrody, jak: neoklasyka, minimalizm, eklektyzm. Przygotowaliśmy 8 pomysłów, w których podpowiemy jak można gustownie i niedrogo przekształcić wnętrze za pomocą tematycznej dekoracji.

Fototapeta Las 3D

Zachwycające trójwymiarowe wizerunki lasu w ciągu ostatnich kilku lat zyskały na popularności. Wypełniają atmosferę pomieszczenia inspirującymi rytmami przyrody, stwarzają iluzję obecności pośród tych malowniczych masywów leśnych.

Wśród popularnych motywów można wymienić zdjęcia z wizerunkiem alejki i leśnej ścieżki. W stworzeniu żywego designu pomogą słoneczne kompozycje – poranek w sosnowym zagajniku, panoramiczne zdjęcia zachodzącego słońca. Wybór motywu na fototapecie w dużej mierze zależy od koncepcji. Na przykład, wschodzące słońce jest symbolem postrzeganym optymistycznie i dodaje dynamiki, a wieczorne krajobrazy sprzyjają medytacji i lirycznemu nastrojowi.

fototapety-las-1

Fototapeta Las bukow

Fototapeta las bukowy – jeszcze jedno nietuzinkowe odkrycie projektantów. Paleta kompozycji tego kierunku obfituje różnorodnością odcieni: od intensywnie czerwonego do stonowanego zielonego, co pozwala znaleźć harmonijnie uzupełnienie do rozmaitych rozwiązań.

fototapety-las-2

Fototapeta Czarny las

Malownicze freski znakomicie łączą się z wieloma nowoczesnymi i klasycznymi wnętrzami. Natomiast, jeśli mówimy o designie, w którym podkreślona jest prostota i minimalizm, to naturalistyczne krajobrazy nie zawsze będą tutaj odpowiednie. Właśnie dla takich przypadków została opracowana artystyczna wariacja na temat motywów roślinnych – Czarny las. Motywy te przedstawione są w postaci realistycznych, monochromatycznych zdjęć i stylizowanych wizerunków sylwetek drzew i choinek.

fototapety-las-3 fototapety-las-4

Fototapeta Las iglasty

Jeden z najczęstszych motywów obrazujący polanę z kilkoma drzewami pośrodku i masywem leśnym na tylnym planie. Wielkoformatowe freski z pionowymi elementami są odpowiednie do
pomieszczeń z niskim sufitem. Zazwyczaj, podobne rozwiązanie stosowane jest przy dekoracji ścian salonu.

Fototapeta Jesienny las

Złota pora roku -dość popularny motyw ściennych dekoracji. Fototapeta jesienny las – nastrojowe i barwne tapety, które zdolne są wypełnić przestrzeń szczególną atmosferą. Refleksyjne i nostalgiczne, romantyczne i kojące – tak najczęściej określany jest efekt wywoływany przez tego rodzaju fototapety.

fototapety-las-6

Fototapeta Magiczny las

Motyw natury – jeden z najpopularniejszych do dekoracji ścian w pokoju dziecięcym. Fototapeta magiczny las z bajkowymi mieszkańcami przypadnie do gustu wielu dzieciom. Wielkoformatowe ilustracje dobrze wyglądają zarówno w kąciku zabaw, jaki i w strefie sypialnianej. (Podobne można znaleźć w dziale Fototapety do sypialni – uwalls.pl)

fototapety-las-5

Fototapety Las brzozowy

Wiele osób z pewnością pamięta jeszcze tapety z brzozowym zagajnikiem w nie najlepszym wydaniu. Obecnie ten tradycyjny obraz otrzymał nowoczesny wygląd i jest szeroko wykorzystywany do dekoracji domowych i publicznych wnętrz.

Fototapety Las tropikalny

Krajobrazy dalekich dżungli, z pewnością zainteresują miłośników egzotycznej przyrody. Paleta motywów obfituje w soczyste i nasycone odcienie. Takie obrazy doskonale prezentują się w eko-designie, ale także dodadzą żywych kolorów minimalistycznemu wystrojowi.

Takie oryginalne i niezwykłe wcielenie w nowoczesnym stylu otrzymał krajobraz leśny. Każdy z tych obrazów może stać się częścią waszego wnętrza – wystarczy tylko wybrać odpowiedni motyw i zamówić wielkoformatowy druk!

admin